Главное меню

Форма поиска

Вы здесь

Розколяда пригощала гостей

Днями Міжнародна громадська організація «Івано-Франківське земляцтво у Києві» провела традиційну розколяду. Святковий концерт відвідали  високоповажні гості: Блаженніший Святослав Шевчук, митрополит Володимир Війтишин, губернатор Івано-Франківської області Михайло Вишиванюк,  представники Київської міської адміністрації, представники дипломатичних місій різних країн, голова районної державної адміністрації Михайло Негрич, мер Коломиї Ігор Слюзар, та інші.

Програма концерту була насичена і складалася з двох блоків: у першому глядачі мали нагоду почути пісні заслуженого журналіста, автора і виконавця Богдана Кучера, народного артиста України Махайла Кривеня, отця Вітольда Левицького та інших. Розважав глядачів вже відомий коломийському глядачеві  маленький покутянин Лука Суслов, який виконував гуморески Миколи Савчука. Вразила глядачів і «Гуцулка Ксеня», яку утнув на трембіті Микола Василевич. Та найбільше запам’ятався усім  неймовірний і запальний «Аркан» у виконанні державного академічного ансамблю української музики «Дніпро». Кажуть, немає слів, що дозволили б людині передати насолоду від музики, тому скажу лише, що такого «Аркану» не чула зроду!

У другій частині концерту чарівлива Долинщина представила розмаїття своїх талантів. Двогодинний звіт долинських артистів був наповнений автентичними українськими піснями, колядками, вертепними дійствами, маланкуванням.

Справжньою знахідкою для столичних гостей став учень Долинської дитячої школи естетичного виховання ім. Мирослава Антоновича Олежик Шумейко. Його гра на флейті Пана – рідкісному духовному музичному інструменті – заставила зал аплодувати стоячи. До всього хлопчик і співає гарно. Два роки тому він став лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Нові імена» в м. Києві, тож не дивно, що на великій сцені поводиться невимушено і розкуто.

 На сам кінець голова міжнародної громадської організації «Івано-Франківське земляцтво у Києві» Богдан Гдичинський висловив подяку гостям, артистам і членам Земляцтва, які приймали активну участь в організації концерту. Високоповажні гості ділилися враженнями від концерту, наголошували на виключності патріотизму й таланту прикарпатців, захоплювалися діяльністю Земляцтва, яке вже понад одинадцять років об’єднує людей різних професій та уподобань, політичних і релігійних поглядів. За весь час свого існування Земляцтво стало своєрідним містком між Західною Україною і столицею нашої держави задля реалізації добрих справ у галузях культури, освіти, економіки й охорони здоров’я як на користь співвітчизників у м. Києві, так і на Івано-Франківщині.

-Покуття, Бойківщина, Лемківщина, Буковина… - всі ці регіони є досі не пізнаними столичним глядачем, - зазначив Богдан Петрович Гдичинський. - Земляцтво має багатовекторне спрямування: це і економіна, і юридична допомога Краю, але культурологічна лінія залишається однією з провідних. Дане дійство мало на меті показати багатство нашої західної культури, а зокрема Івано-Франківщини, на загальноукраїнському рівні. Присутність високоповажних гостей, святійших отців, представників дипломатичних місій провідних країн Світу на нашій традиційній «Розколяді» вкотре підтверджує, що ми – прикарпатці – маємо чим пишатися!

Після чотиригодинного концерту на гостей «Розколяди» чекав фуршет, але й там продовжувалось музично-пісенне дійство: отець Вітольд Левицький та Михайло Кривень співали улюблених пісень, запрошуючи до мікрофону всіх охочих.

Підготувала Наталія Сандецька

 

 

Готовим сегодня
 
 
 

 

Опрос
Какое шампанское вы предпочитаете?
Видео-рецепты